Danes se je končalo Evropsko prvenstvo v goalballu, ki je letos potekalo na Finskem. V moški konkurenci je evropski prvak postala Litva, ki je tako aktualnemu olimpijskemu naslovu dodala še evropskega. Pri ženskah so nove evropske prvakinje postale igralke izbrane vrste Rusije.

V moškem finalu je Litva premagala reprezentanco Nemčije z rezultatom 6 – 3 po tem, ko je že po koncu prvega polčasa vodila s 4 – 1. Vseh 6 golov za Litvo je dosegel Justas Bazarauskas, ki je postal tudi najboljši strelec na turnirju.

“Lahko smo ponosni na svoj dosežek na tekmovanju, nismo izgubili zlata, ampak smo dobili srebro”, je za uradno spletno stran prvenstva povedal Michael Feistle, član nemške ekipe.

V tekmi za tretje mesto je bila s 5 – 2 Belgija boljša od Švedske, z rezultatom 3 – 1 je vodila že po 1. polčasu.

V izjavi za uradno spletno stran turnirja je belgijski trener Johan De Rick povedal:”Dvakrat smo že bili četrti,  tokrat smo prvič tretji, zato smo zelo zadovoljni”.

V ženskem finalu turška zvezdnica in najboljša strelka prvenstva Sevda Altunoluk kljub trem doseženim golom s soigralkami ni bila kos močnemu ekipnemu duhu Rusinj. Te po izenačenem prvem polčasu,  ko je bilo 3 – 3 niso več dovolile gola Turkinjam in so tako slavile z rezultatom 6 – 3. Za Rusijo so zadele Irina Arestova (3x), Arina Gerasimova (2x) in Anna Shevchenko.

“Tekma je bila zelo težka, srečale smo se z zelo močno ekipo, ampak močno smo trenirale in smo bile dobro pripravljene na finale”, je po zmagi povedala Shevchenkova.

V tekmi za bronasto medaljo je bil rezultat med Izraelom in Grčijo 2 – 1.