Slovenski reprezentanti v showdownu Sanja Kos, Tanja Oranič in Peter Zidar so v Wroclawu na Poljskem 3. in 4. novembra tekmovali na elitnem tekmovanju European top twelwe, kjer se zbere po 12 moških in žensk, ki so na IBSA ranking lestvici uvrščeni najvišje. Dvodnevno tekmovanje je potekalo po sistemu vsak proti vsakemu na tri dobljene sete.

Med moškimi je Peter Zidar brez poraza osvojil 1. mesto, med ženskami pa Tanja Oranič 4. in Sanja Kos 5.

LADIES:

1. Hanna Vilmi FI
2. Elzbieta Mielczarek PL
3. Jaana Pesari FI
4. Tanja Oraníc SI
5. Sanja Kos SI
6. Birgit Riester DE
7. Ilvina Nasirova RU
8. Elvina Vidot FR
9. Sabrina Schmitz DE
10. Anja S. V. Svendsen DK
11. Monika Szawlek PL

GENTLEMEN :

1. Peter Zidar SI
2. Adrian Sloninka PL
3. Luca Liberali IT
4. Krystian Kisiel PL
5. Matthieu Juglar FR
6. Thibaut Le Brun FR
7. Ari Lahtinen FI
8. Pavol Kubosko SK
9. Pierre Bertrand FR
10. Juha Oikarainen FI
11. Jouni Viitamäki FI
12. Dusan Milo SK

Round 01 Ladies  (8.45)

  1. T1 L01 Elzbieta Mielczarek 1-12 Monika Szwalek (12-5; 9-12;11-9;11-2)   3:1
  2. T2 L02 Jaana Pesari 2-11 Marina Galuzova (11-0;11-0;11-0)   3:0
  3. T3 L03 Hanna Vilmi 3-10 Ilvina Nasirova (11-1;11-8;12-2)   3:0
  4. T4 L04 Tanja Oranic 4-9 Birgit Riester (12-5;14-12;9-11;11-7)   3:1
  5. T5 L05 Sanja Kos 5-8 Anja S.V. Sendsen (11-6;11-5;11-0)   3:0
  6. T6 L06 Elvina Vidot 6-7 Sabrina Schmitz (11-7;11-5;11-13;11-7)   3:1

Round 01 Gentlmen  (9.30)

  1. T1 G01 Peter Zidar 1-12 Jouni Viitamaki (4-11;11-3;11-6;12-10)   3:1
  2. T2 G02 Luca Liberali 2-11 Pavol Kubosko (12-4;11-5;11-8)   3:0
  3. T3 G03 Ari Lahtinen 3-10 Matthieu Juglar (11-8;9-11;11-6;11-0)   3:1
  4. T4 G04 Krystian Kisiel 4-9 Dusan Milo (12-8;11-6;12-6)   3:0
  5. T5 G05 Juha Oikarainen 5-8 Pierre Bertrand (12-7;6-11;4-12;8-11)   1:3
  6. T6 G06 Thibaut Le Brun 6-7 Adrian Sloninka (4-11;11-9;7-11;6-12)  1:3

Round 02 Ladies  (10.15)

  1. T3 L07  Marina Galuzova 11-1 Elzbieta Mielczarek (0-11;0-11;0-11)   0:3
  2. T4 L08 Ilvina Nasirova 10-2 Jaana Pesari (7-12;5-11;2-11)   0:3
  3. T5 L09 Monika Szawlek 12-3 Hanna Vilmi (12-6;4-12;5-12;9-12)   1:3
  4. T6 L10 Anja S.V. Sendsen 8-4 Tanja Oranic (4-11;3-11;11-3;12-8;4-11)   2:3
  5. T1 L11 Sabrina Schmitz 7-5 Sanja Kos (1-12;10-12;5-11)   0:3
  6. T2 L12 Birgit Riester 9-6 Elvina Vidot (11-7;11-1;12-6)   3:0

Round 02 Gentlemen  (11.00)

  1. T3 G07 Pavol Kubosko 11-1 Peter Zidar (3-11;9-11;7-11)   0:3
  2. T4 G08 Matthieu Juglar 10-2 Luca Libeali (8-12;11-8;9-11;3-11)   1:3
  3. T5 G09 Jouni Viitamaki 12-3 Ari Lahtinen (6-12;7-11;10-12)   0:3
  4. T6 G10 Pierre Bertrand 8-4 Krystian Kisiel (10-12;11-2;5-11;5-11)   1:3
  5. T1 G11 Adrian Sloninka 7-5 Juha Oikarainen (7-11;11-5;11-2;11-2)   3:1
  6. T2 G12 Dusan Milo 9-6 Thibaut Le Brun (7-11;5-11;6-11)   0:3

Round 03 Ladies  (11.45)

  1. T5 L13 Elzbieta Mielczarek 1-10 Ilvina Nisirova (11-5;11-1;11-9) 3:0
  2. T6 L14 Jaana Pesari 2-12 Monika Szwałek (11-4;12-7;11-2)   3:0
  3. T1 L15 Hanna Vilmi 3-11 Marina Galuzova (11-0;11-0;11-0)   3:0
  4. T2 L16 Tanja Oranic 4-7 Sabrina Schmitz (12-6;6-12;12-7;11-2)   3:1
  5. T3 L17 Sanja Kos 5-9 Birgit  Riester (10-12;11-3;12-6;11-4)   3:1
  6. T4 L18 Elvina Vidot 6-8 Anja S.V. Svendsen (12-8;12-1;9-12;11-3)   3:1

Round 03 Gentlemen  (12.30)

  1. T5 G13 Peter Zidar 1-10 Matthieu Juglar (11-3;9-11;11-5;11-6)   3:1
  2. T6 G14 Luca Liberali 2-12 Jouni Viitamaki (11-6;12-10;11-7)   3:0
  3. T1 G15 Ari Lahtinen 3-11 Pavol Kubosko (3-11;9-11;9-11)   0:3
  4. T2 G16 Krystian Kisiel 4-7 Adrian Sloninka (12-9;9-11;12-2;7-12;4-12) 2:3
  5. T3 G17 Juha Oikarainen 5-9 Dusan Milo (11-8;7-11;9-11;11-6;11-9)   3:2
  6. T4 G18 Thibaut Le Brun 6-8 Pierre Bertrand (11-6;12-2;12-1)   3:0

Round 04 Ladies  (14.30)

  1. T2 L19 Birgit  Riester 9-1 Elzbieta Mielczarek (3-11;11-5;13-15;4-12)   1:3
  2. T3 L20 Anja S.V. Svendsen 8-2 Jaana Pesari   (12-10;7-11;8-12;9-12)   1:3
  3. T4 L21 Sabrina Schmitz 7-3 Hanna Vilmi (8-12;5-11;0-11)   0:3
  4. T5 L22 Monika Szwalek 12-4 Tanja Oranic (4-11;2-12;2-11)   0:3 
  5. T6 L23 Marina Galuzova 11-5 Sanja Kos (0-11;0-11;0-11)   0:3
  6. T1 L24 Ilvina Nasirova 10-6 Elvina Vidot (12-10;11-9;12-10) 3:0

Round 04 Gentlemen  (15.15)

  1. T2 G19 Dusan Milo 9-1 Peter Zidar  (5-11;5-11;9-11) 0:3
  2. T3 G20 Pierre Bertrand 8-2 Luca Liberali (9-11;12-14;11-4;11-9;12-10) 3:2
  3. T4 G21 Adrian Sloninka 7-3 Ari Lahtinen (11-9;1-11;11-8;10-12;12-0)   3:2
  4. T5 G22 Jouni Viitamaki 12-4 Krystian Kisiel (12-6;8-12;6-12;4-12)   1:3
  5. T6 G23 Pavol Kubosko 11-5 Juha Oikarainen (11-5;12-10;7-12;7-12;11-2)   3:2
  6. T1 G24 Matthieu Juglar 10-6 Thibaut Le Brun (12-4;7-11;11-5;11-7)   3:1

Round 05 Ladies  (16.00)

  1. T4 L25 Elzbieta Mielczarek 1-8 Anja S.V. Svendsen (11-8;12-7;11-2)   3:0
  2. T5 L26 Jaana Pesari 2-7 Sabrina Schmitz (10-12;8-12;11-6;11-8;11-0)   3:2
  3. T6 L27 Hanna Vilmi 3-9 Birgit Riester (12-5;11-5;11-8)   3:0
  4. T1 L28 Tanja Oranic 4-11 Marina Galuzova (11-0;11-0;11-0)   3:0
  5. T2 L29 Sanja Kos 5-10 Ilvina Nasirova (7-11;11-4;12-6;11-0)   3:1
  6. T3 L30 Elvina Viodt 6-12 Monika Szawlek (11-0;11-4;12-3)   3:0

Round 05 Gentlemen  (16.45)

  1. T4 G25 Peter Zidar 1–8 Pierre Bertrand (11-9;8-11;12-6;9-11;11-7)   3:2
  2. T5 G26 Luca Liberali 2-7 Adrian Sloninka (11-9;10-13;3-11;5-11)   1:3
  3. T6 G27 Ari Lahtinen 3-9 Dusan Milo (10-12;16-13;12-3;12-6)   3:1
  4. T1 G28 Krystian Kisiel 4-11 Pavol Kubosko (12-6;11-6;11-9)   3:0
  5. T2 G29 Juha Oikarainen 5-10 Matthieu Juglar (10-12;5-12;5-11) 0:3
  6. T3 G30 Thibaut Le Brun 6-12 Jouni Viitamaki (12-6;11-6;10-13;12-6)   3:1

Round 06 Ladies  (17.30)

  1. T6 L31 Sabrina Schmitz 7-1 Elzbieta Mielczarek (0-11;4-11;2-11)   0:3
  2. T1 L32 Birgit Riester 9-2 Jaana Pesari (4-11;6-12;10-13)   0:3
  3. T2 L33 Anja S.V.Svendsen 8-3 Hanna Vilmi (1-12;1-11;0-11)   0:3
  4. T3 L34 Ilvina Nasirova 10-4 Tanja Oranic (2-11;4-11;11-9;2-11)   1:3
  5. T4 L35 Monika Szwalek 12-5 Sanja Kos (4-11;5-12;8-11)   0:3
  6. T5 L36 Marina Galizova 11-6 Elvina Vidot (0-11;0-11;0-11)   0:3

Round 06 Gentlemen  (18.15)

  1. T6 G31 Adrian Sloninka 7-1 Peter Zidar (6-11;9-11;12-6;5-11)   1:3
  2. T1 G32 Dusan Milo 9-2 Luca Liberali (2-12;9-11;10-12)   0:3
  3. T2 G33 Pierre Bertrand 8-3 Ari Lahtinen (5-12;6-11;11-8;3-11)   1:3
  4. T3 G34 Matthieu Juglar 10-4 Krystian Kisiel (5-12;7-12;8-12)   0:3
  5. T4 G35 Jouni Viitamaki 12-5 Juha Oikarainen (9-11;11-7;11-9;8-11;9-11)   2:3
  6. T5 G36 Pavol Kubosko 11-6 Thibaut Le Brun (8-11;6-11;10-13)   0:3

04.11.2017 

Round 07 Ladies (8.30)

  1. T5 L37 Elzbieta Mielczarek 1-6 Elvina Vidot (6-11;11-5;11-4;6-11;11-6)   3:2
  2. T6 L38 Jaana Pesari 2-4 Tanja Ooranic (12-6;11-5;12-8)   3:0
  3. T1 L39 Hanna Vilmi 3-5 Sanja Kos (11-8;11-6;12-1)   3:0
  4. T2 L40 Sabrina Schmitz 7-12 Monika Szwalek (3-12;12-10;8-12;6-12)   1:3
  5. T3 L41 Anja S.V. Svendsen 8-10 Ilvina Nasirova (7-11;11-4;12-10;7-12;3-11)  2:3
  6. T4 L42 Birgit Riester 9-11 Marina Galuzova (11-0;11-0;11-0)   3:0

Round 07 Gentlemen (9.15)

  1. T5 G37 Peter Zidar 1-6 Thibaut Le Brun (9-11;12-10;11-3;11-4)   3:1
  2. T6 G38 Luca Liberali 2-4 Krystian Kisiel (11-9;11-8;7-11;5-12;12-10)   3:2
  3. T1 L39 Ari Lahtinen 3-5 Juha Oikarainen (11-9;12-8;13-11)   3:0
  4. T2 G40 Adrian Sloninka 7-12 Jouni Viitamamki (11-5;11-6;11-8)   3:0
  5. T3 G41 Pierre Bertrand 8-10 Matthieu Juglar (2-12;8-11;8-11)   0:3
  6. T4 G42 Dusan Milo 9-11 Pavol Kubosko (2-12;7-12;9-12)   0:3

Round 08 Ladies (10.00)

  1. T4 L43 Tanja Oranic 4-1 Elzbieta Mielczarek (8-12;4-11;12-8;4-11)   1:3
  2. T5 L44 Sanja Kos 5-2 Jaana Pesari (10-12;10-12;12-7;10-13)   1:3
  3. T6 L45 Elvina Vidot 6-3 Hanna Vilmi (6-12;8-11;5-11)   0:3
  4. T1 L46 Ilvina Nasirova 10-7 Sabrina Schmitz (11-5;11-8;12-4)   3:0
  5. T2 L47 Marina Galuzova 11-8 Anja S.V. Svendsen (0-11;0-11;0-11) 0:3
  6. T3 L48 Monika Szawlek 12-9 Birgit Riester (6-11;11-4;5-12;12-6,7-12)   2:3

Round 08 Gentlemen  (10.45)

  1. T4 G43 Krystian Kisiel 4-1 Peter Zidar (12-6;4-12;5-11;2-12)   1:3
  2. T5 G44 Juha Oikarainen 5-2 Luca Liberali (3-11;11-9;9-11;8-11)   1:3
  3. T6 G45 Thibaut Le Brun 6-3 Ari Lahtinen (12-8;12-10;0-11;4-11;11-9)   3:2
  4. T1 G46 Matthieu Juglar 10-7 Adrian Sloninka (12-7;11-8;5-11;8-11;11-13)   2:3
  5. T2 G47 Pavol Kubosoko 11-8 Pierre Bertrand (12-9;12-10;11-9)   3:0
  6. T3 G48 Jouni Viitamaki 12-9 Dusan Milo (11-8;2-12;4-11;12-10;11-6)   3:2

Round 09 Ladies  (11.30)

  1. T3 L49 Elzbieta Mielczarek 1-5 Sanja Kos (11-2;11-6;11-3)   3:0
  2. T4 L50 Jaana Pesari 2-3 Hanna Vilmi (8-11;1-11;12-9,13-10,5-12)   2:3
  3. T5 L51 Tanja Oranic 4-6 Elvina Vidot (11-5;9-12;4-11;9-12)   1:3
  4. T6 L52 Sabrina Schmitz 7-11 Marina Galuzova (11-0;11-0;11-0)   3:0
  5. T1 L53 Anja S.V. Svendsen 8-9 Birgit  Riester (12-5;6-12;10-12;6-12)   1:3
  6. T2 L54 Ilvina Nasirova 10-12 Monika Szwalek (11-4;11-0;11-7)   3:0

Round 09 Gentlemen  (12.15)

  1. T3 G49 Peter Zidar 1-5 Juha Oikarainen (11-7;11-6;11-2)   3:0
  2. T4 G50 Luca Liberali 2-3 Ari Lahtinen (12-4;11-2;15-12)   3:0
  3. T5 G51 Krystian Kisiel 4-6 Thibaut Le Brun (11-9;1-12;13-10;6-12;11-9)    3:2
  4. T6 G52 Adrian Sloninka 7-11 Pavol Kubosko (11-5;9-12;5-11,11-4;11-5)   3:2
  5. T1 G53 Pierre Bertrand 8-9 Dusan Milo (11-2;11-7;2-11;11-9)   3:1
  6. T2 G54 Matthieu Juglar 10-12 Jouni Vittamaki (12-6;12-10;12-5)   3:0

Round 10 Ladies  (14.15)

  1. T2 L55 Hanna Vilmi 3-1 Elzbieta Mielczarek (8-11;12-10;7-12;12-9,11-9)   2:3
  2. T3 L56 Elvina Vidot 6-2 Jaana Pesari (12-2;6-11;11-7;2-11;5-11)   2:3
  3. T4 L57 Sanja Kos 5-4 Tanja Oranic (9-11;11-9;8-11;3-11) 1:3
  4. T5 L58 Birgit Riester 9-7 Sabrina Schmitz  (5-12;1-11;5-12)   0:3
  5. T6 L59 Monika Szwalek 12-8 Anja S.V. Svendsen (12-7;7-12;9-11;9-12) 1:3
  6. T1 L60 Marina Galuzova 11-10 Ilvina Nasirova (0-11;0-11;0-11)   0:3 

Round 10 Gentlemen  (15.00)

  1. T2 G55 Ari Lahtinen 3-1 Peter Zidar (8-11;4-12;11-9;6-11)   1:3
  2. T3 G56 Thibaut Lle Brun 6-2 Luca Liberali (7-11;3-12;7-11)   0:3
  3. T4 G57 Juha Oikarainen 5-4 Krystian Kisiel (12-10;7-11;12-6;5-12;12-5)   3:2
  4. T5 G58 Dusan Milo 9-7 Adrian Sloninka (3-12;11-6;12-4;11-5)   3:1
  5. T6 G59 Jouni Viitamaki 12-8 Pierre Bertrand (9-11;2-11;4-11)   0:3
  6. T1 G60 Pavol Kubosko 11-10 Matthieu Juglar (8-12;11-4;10-12;5-11)   1:3

Round 11 Ladies  (15.45)

  1. T1 L61 Elzbieta Mielczarek 1-2 Jaana Pesari (8-12;11-5;11-7;12-7)   3:1
  2. T2 L62 Hanna Vilmi 3-4 Tanja Oranic (14-12;11-7;11-2)   3:0
  3. T3 L63 Sanja Kos 5-6 Elvina Vidot (1-11;11-9;11-9;11-6)   3:1
  4. T4 L64 Sabrina Schmitz 7-8 Anja S.V. Svendsen (11-1;12-9;10-12;8-12;12-9) 3:2
  5. T5 L65 Birgit Riester 9-10 Ilvina Nasirova (4-11;12-10;12-10;10-12;11-3)   3:2
  6. T6 L66 Marina Galuzova 11-12 Monika Szwalek (0-11;0-11;0-11)   0:3

Round 11 Gentlemen  (16.30)

  1. T1 G61 Peter Zidar 1-2 Luca Liberali (11-5;12-2;12-5)   3:0
  2. T2 G62 Ari Lahtinen 3-4 Krystian Kisiel (12-1;9-12;4-12;5-11)   1:3
  3. T3 G63 Juha Oikarainen 5-6 Thibaut Le Brun (7-11;6-12;7-11)   0:3
  4. T4 G64 Adrian Sloninka 7-8 Pierre Bertrand (7-11;11-5;12-9;10-12;12-6)   3:2
  5. T5 G65 Dusan Milo 9-10 Matthieu Juglar (10-12;6-11;8-11)   0:3
  6. T6 G66 Pavol Kubosko 11-12 Juoni Vittamaki (3-11;4-12;13-10;8-11)   1:3